Przejdź do treści

Jest akcja!: BAM-BOO POST na listopad

Po pierwsze dziękuję za stworzenie wspólnoty w poście październikowym. Nie wiem dokładnie ile nas było, ale na pewno więcej niż dwie, trzy osoby, a gdzie jest tyle, Pan jest z nami. Choć i w samotności zapewne nas nie opuszcza 😉 . Jeżeli będziecie chcieli podzielić się ze wszystkimi lub ze mną tym czasem, to się nie wahajcie (o ile uznacie to za dobre i wartościowe)!

Idąc za ciosem chciałabym post kontynuować także w listopadzie (tu przeczytasz więcej o poście wspólnotowym i pierwszym BAM-BOO poście). Grudzień będzie miał już inną specyfikę, więc bez obaw- raczej „odpoczniemy”- przynajmniej w temacie postu wspólnotowego 😉 . Kontynuuję, ale już inaczej i w innej intencji, choć tamte również mam w sercu. Mam trudność w dawaniu Bogu tylko jego wycinka.

Szczegóły organizacyjne

Listopadowy post piątkowy ze Świętymi. ZAMIEŃ ZNICZ NA MODLITWĘ*!
START i KONIEC 

Rozpoczynamy w piątek 1.11.2019, a tak naprawdę już 31.10 (o tym poniżej) i kończymy w piątek 29.11.2019.
INTENCJA

Tylko w piątki. Post w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. O Niebo dla nich.

Możesz pościć w intencji jednej, konkretnej znanej Ci duszy lub oddać post co piątek Bogu w intencji nieznajomych czekających na oczyszczenie.
Modlitwa. Ty decydujesz. Postaraj się znaleźć w tym dniu trochę więcej czasu. Zaplanuj go! Pobądź ze Świętym. Tym, który patronuje tego dnia; Twoim patronem; Świętym, który już od dawna do Ciebie puka;...

Pamiętaj, że możesz też uzyskać odpust zupełny za dusze czyśćcowe od 1 do 8 listopada- czyli w dwa pierwsze piątki naszej akcji (w inne dni [całego!] roku odpust jest cząstkowy). Jeżeli uda Ci się w tych dniach spełnić warunki odpustu zupełnego, będzie jeszcze większy konkret dla kogoś, kto w czyśćcu na to czeka z utęsknieniem. Np. tu możesz przeczytać więcej o odpustach.

Post. Tak, jak uważasz, by pozbawić się czegoś, co wpływa negatywnie na ducha**. Pogadaj o tym z Bogiem. Ja właśnie Jego od jakiegoś czasu pytam jak chce, żebym pościła. Wiem, że On zna mnie lepiej.

Nie usprawiedliwiaj się zbyt łatwo- z miłością do siebie i do Ciebie to mówię. Możesz zjeść kanapkę bez pomidora albo nie przyprawiać tego dnia, jeśli potrzebujesz dostarczyć sobie z jakiegoś powodu odpowiednio dużo kalorii.

Jałmużna. Taka, jaką zdecydujesz. Z pieniądza. Ze swojego czasu. Z ochłapów sił. Od Ciebie dla innych.
ŁASKA POSTU

"Pamiętaj, że o łaskę (postu- przyp. mój) prosimy w modlitwie w dzień poprzedzający nasz post!"**

A więc pamiętajmy w modlitwie o naszym poście już w dzień go poprzedzający. Nastawmy fale naszego serca i czekajmy.
BLOG i FACEBOOK

Nie będę tworzyć wydarzenia na fb, bo poprzednio wydaje mi się, że wiele nie wniosło. Chyba, że o czymś nie wiem? Jeżeli chcecie, wpiszcie w komentarzu, że wchodzicie. Będzie nam raźniej w kupie, że się tak wyrażę.

Chcę jak poprzednio podsyłać w czwartkowe wieczory inspirację, z której możecie, ale nie musicie korzystać.

Ktoś jeszcze chętny i nie zniechęcony? 🙂

 

 

* Inspiracja pochodzi z niedzielnego kazania, które z racji bycia na Mszy z dwójką Chłopców wpadało do uszu wybiórczo. To się przebiło, a potem przyszedł pomysł. Ufam, że w Duchu Świętym. Nie znaczy to, że nawołuję do nie zapalania zniczy na grobach. Sama takie zaświecę. Chcę jednak, żeby za tym symbolem było coś więcej. Coś realnego, co mogę dać duszy czyśćcowej.
** M. Zaremba, Boży Skalpel, s.138

 

Obraz Jonny Lindner z Pixabay

2 komentarze

  1. Marek Marek

    Wchodzę z tym ze środa za MNM i Waza rodzine.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *