Przejdź do treści

Październikowy post różańcowy z Maryją / [#4] Kucharz

INTENCJA

W piątek. Post w intencji wszystkich osób dotkniętych w jakikolwiek sposób naszą sytuacją i czytających o nas. Także za Ciebie, który zechciałeś poświęcić swój czas, by to przeczytać.
Więcej o akcji znajdziesz we wpisie: Jest akcja! BAM-BOO-sowy POST na październik

 

Bóg jest jak francuski kucharz– nawet z najgorszych odpadków może zrobić doskonałe danie!*

 

Maryjo,

mój post nie zawsze jest idealny. Czasami zapominam o modlitwie, moja jałmużna dla innych jest „słaba”, a post mógłby być bardziej radykalny. Jadę rozpędzona obowiązkami dnia. Mogłoby być lepiej. Bóg jednak sobie z tym radzi. Nie znaczy to, że nie mam się starać i „zwalić” wszystko na Niego. On patrzy na serce. A jak upada, jest złamane to moje serce, to tym bardziej ofiaruje mi Siebie, by je uleczyć. „Zarządźcie święty przez post” (Jl 1, 13a)- mówi piątkowe Słowo. Maryjo, jesteś z nami w tym poście. Wierzę, że tak jest. Wierzę, że to czas, w którym Duch Święty może zdziałać cuda. Wierzę, że prowadzisz nas do Syna, byśmy w cichości postu spotkali się z Nim w naszych sercach.

Oddaję Ci Jezu, przez ręce Maryi, mój „marny i wymęczony post oraz „odklepany” Różaniec” **. Weź te moje okruchy chleba, ochłapy miłości, odpadki grzechów i przyrządź z nich Swoimi Boskimi Rękami doskonałe danie. Z każdym z nas- zrób to!

Amen

 

* M. Zaremba, Boży Skalpel, s. 142
** Tamże, s. 141

 

Obraz StockSnap z Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *