Przejdź do treści

Październikowy post różańcowy z Maryją / [#3] Formalizm

INTENCJA

W środę. Post w intencji całkowitego uzdrowienia duszy i ciała MNM zgodnie z Wolą Bożą.
Więcej o akcji znajdziesz we wpisie: Jest akcja! BAM-BOO-sowy POST na październik

 

Warto jednak zawsze pamiętać, aby unikać przesadnego formalizmu, który może nam znacznie ująć radości ze spotkania z Bogiem podczas postu. Chrystus poucza nas tymi słowami: „Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy” (Mt 6, 16) *

 

Maryjo,

Ty wiesz jak mi źle, kiedy jestem głodna. Jak trudno wtedy uśmiechać się, być cierpliwa i łagodna w stosunku do dzieci (tu pokusa jest największa, bo nad dziećmi mam pewną „władzę”) czy innych ludzi. Jak trudno przekuć ten głód ciała na radość spotkania duszy z Tatą.

Wiesz też, że przesadny formalizm odsuwał mnie od Boga przez długi czas. Nie pozwalał budować relacji. Kładł nacisk na wypełnianie prawa niekoniecznie z miłością. Prawo dla samego prawa. Najważniejsze było przestrzeganie reguł. Nie tędy droga. Prawo bez miłości jest bez sensu. Faryzeizm, który oddzielał od Stwórcy.

Ty znasz każdego z nas. Prowadzisz do Tego, który wie co jest naszą przeszkodą w radosnym spotkaniu z naszym Bogiem. Z naszym Tatą. Jesteś Mamą Jezusa, a On w jutrzejszym (środowym) Słowie przypomina jak się modlić. Ojcze Nasz. Tato nasz.

Czy w ciemności czy w półcieniu czy w pełnym słońcu- módlmy się. Dziś i jutro niech słowa tej modlitwy nas szczególnie prowadzą!

Amen

 

* M. Zaremba, Boży Skalpel, s.137

 

Obraz Fathromi Ramdlon z Pixabay

Jeden komentarz

  1. amaleństwo amaleństwo

    Słowo, owoc mojego postu… Bo jestem z Wami całym sercem…

    „(…)Jeśli Bóg nie dokonuje cudu, to znaczy że Ty masz być cudem, cudem dla innych, cudem który będzie świadczył o miłości Boga. Jeśli Bóg nie zmienia okoliczności, wydarzeń to ON chce się posłużyć tymi wydarzeniami, tymi okolicznościami w jakimś ważnym celu. (…) ”

    Tu całość do wysłuchania: https://youtu.be/kHZl1m6HpgQ

    Niech trud, wysiłek, modlitwa, ofiara będzie naszym świadectwem o miłości Boga….

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *