Przejdź do treści

Październikowy post różańcowy z Maryją / [#5] Jałmużna

INTENCJA

W środę. Post w intencji całkowitego uzdrowienia duszy i ciała MNM zgodnie z Wolą Bożą.
Więcej o akcji znajdziesz we wpisie: Jest akcja! BAM-BOO-sowy POST na październik

 

(…) dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste (Łk 11, 41)

 

Maryjo,

przez Twoje ręce oddaję Twojemu Synowi to, co w moim wnętrzu. To, co złe i słabe. Zatwardziałość, serce niezdolne do nawrócenia, nieprawość- gniew i oburzenie, skłonność do osądzania, przekorę… Ty, Jezu znasz mnie najlepiej. I to, co dobre i piękne też weź. Pomnóż dobroć, cierpliwość, wielkoduszność, … To, co w każdym z nas złożyłeś Boże, a co jest bardziej lub mniej ukryte.

Prosto, ale zdecydowanie chcę przejść od faryzejskiego zajmowania się zewnętrznością do tego, co w środku. Weź Jezu i przemień łaską postu nasze serca. A potem naucz być jałmużną dla innych.

„Woda gasi płonący ogień, a jałmużna gładzi grzechy” (Syr 3, 30) *. Jałmużna, która nie daje się tylko po to, by zdobyć nagrodę zgładzenia grzechów. To konsekwencja, która przychodzi, jeśli daję jałmużnę niczego się za to nie spodziewając.

Prosto, z pokorą, bez oczekiwania nagrody. Maryjo, pomóż nam w tym, bo słabi jesteśmy! Patrząc w niebo, wsłuchując się w Słowo Boże i jednocześnie stąpając twardo po ziemi. Jak św. Teresa z Avila (wstawiaj się proszę za nasz jutrzejszy post!), którą dziś wspominamy dajmy: pieniądze, czas, uśmiech, dobre słowo, prosty gest.

Konkret. Dla drugiego. Tak, jak umiemy najlepiej. Z pokorną (i radosną!) Miłością.

Amen

 

* SzustaRano [#245] JAŁMUŻNA

 

Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *