Przejdź do treści

Październikowy post różańcowy z Maryją / [#7] Pośpiech

INTENCJA

W środę. Post w intencji całkowitego uzdrowienia duszy i ciała MNM zgodnie z Wolą Bożą.
Więcej o akcji znajdziesz we wpisie: Jest akcja! BAM-BOO-sowy POST na październik

 

Obecnie oszczędzamy pieniądze, przechowując je w bankach, inwestujemy w liczne projekty i nie ma w tym nic złego, jednak zapominamy, że naszym największym skarbem na Ziemi, oprócz Bożej miłości, jest czas! Jego brak to społeczna mantra współczesności oraz globalna tęsknota. Post uczy powolności, która nie oznacza tego, że jesteśmy nieefektywni. Wręcz przeciwnie! Zamiast być ludźmi reakcji stajemy się bardziej refleksyjni, ponieważ dostrzegamy, że w życiu mniej znaczy więcej. *

 

Maryjo,

tym późnym wieczorem, bo czas uciekł, proszę Cię za jutrzejszy post. Za każdego z nas, którzy trwamy, którzy słabniemy, którzy chcemy się poddać nie widząc efektu, wątpiąc w sens. Dopomóż, by jutrzejszy dzień miał czas dla Boga, by było wolniej i mniej. Nie po to, żeby się lenić, ale po to, by zapytać samego siebie gdzie jestem. I porozmawiać o tym z Bogiem. Zatrzymać się nad kromką chleba*. Tą dosłowną, by od niej przejść do jedzenia dla duszy.

Niech jutrzejsze Słowo Boże nas prowadzi. Niech pośpiech dnia codziennego nie zabierze nam tego pokarmu. Jeśli dusza będzie syta, to wszystko inne również. Zatrzymajmy się gdziekolwiek będziemy i cokolwiek będziemy robić.

Mów do nas Panie. Starajmy się słuchać** i rozważać w swoich sercach jak Ty Maryjo.

Amen

 

* M. Zaremba, Boży Skalpel, s. 98
** Był czas, kiedy Słowo Boże czytałam, ale prawie nic do mnie Ono nie mówiło. Zaczęłam słuchać komentatorów Słowa. To bardzo mi pomogło i otworzyło serce. Macie swoje ulubione pomoce, komentarze do rozważania codziennych czytań? Podzielmy się nimi w komentarzach, co? 🙂 Ja najczęściej czytam i słucham: 3zdania (dobre nawet przy klejących się oczach), Chlebak i Ewangeliarz.

 

Obraz Free-Photos z Pixabay

Jeden komentarz

  1. Co do czytań – do mnie przemawia tylko Ewangeliarz 😉 jakoś do innych nie potrafię przywiązać się na dłużej 😉

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *