Przejdź do treści

Listy (d)o RADOŚCI / bonus / [#6] Życzenia

MODLITWA: 

Trzecia tajemnica radosna: Boże Narodzenie

Intencja: za Smutnych o pocieszenie i Radosnych o niesienie pocieszenia Smutnym
Więcej o akcji znajdziesz we wpisie: Jest akcja! BAM-BOO Adwent

 

RADOŚCI Boża,

z okazji zbliżających się urodzin Tego, od którego pochodzisz życzę Ci, byś w każdej chwili mojego życia była dla mnie błogosławieństwem. Strzeż mojej bliskości z Bogiem. Przypominaj, pokazuj, poruszaj serce, abym wierzyła, że Bóg to Abba. Tata.

Wybacz egoizm, który te życzenia rozpoczyna. Tak naprawdę to zły próbuje nałożyć ten egoizm na szczerość tych życzeń. Wierzę, że pełnię Twojego szczęścia da Ci moje szczęście, stąd takie, a nie inne życzenia. Podoba Ci się mnie uszczęśliwiać. Lubisz się dzielić, by się mnożyć. To Twoje matematycznie niewytłumaczalne powołanie. Jesteś wtedy pełna. I ja też staję się spełnionym człowiekiem. Wypełnionym Bogiem, do którego prowadzisz.

Bądź więc promieniami Bożego Światła rozlewającymi się na mojej twarzy. Niech ta rozpromieniona twarz będzie widocznym obrazem Niewidzialnej Miłości. Dziękuję za ciepło Twojej obecności, które dałaś mi doświadczyć. Niech twarz i wszystkie inne członki mojego ciała, duszy i psychiki będą gotowe na przyjęcie Ciebie w darze.

Jesteś łaską. Nie muszę stać w kolejce trzymając w rękach słoiczek wypełniony karteczkami z dobrymi uczynkami. Przychodzisz za darmo. Patrzysz mi w oczy. Bezgłośnie pytasz czy możesz. I przyprowadzasz ze sobą pokój. We dwójkę raźniej w Miłości.

Miłość to imię ponad wszelkie imię. Imię Boga. On nie umie nie kochać. To poza Jego umiejętnościami, pomimo tego, że jest Wszechmogącym.

Bądź Jego błogosławieństwem dla mnie. Ja wzywam Jego imienia, a On błogosławi. Tak obiecał!

I choć o tym wiem, to nie zawsze jestem otwarta na Twoje odwiedziny. Wybacz raz jeszcze. Bywam jak Zachariasz, który nie uwierzył. Zupełnie się nie spodziewał wizyty Gabriela. Znowu Ty i pokój przyszłyście. Łaska chciała się wylać. A on- Zachariasz- że stary, i że ona- Elżbieta- stara i jeszcze niepłodna. Jak się to może stać? Czy mogę się mu dziwić? Ile razy pytałam podobnie nie wierząc?

Maryja też pytała. Ona jednak uwierzyła i Cię przyjęła. Nie było między Wami przeszkód.

Jezus narodził się właśnie dla mnie. Nie? To czego się spodziewam? O czym będą moje święta?– pytasz mnie w przeczytanym komentarzu do Słowa.

Niech będą o Bożym Narodzeniu. Gdzie Ono jest, tam jesteś i Ty. Życzę więc Tobie- Radości i Tobie- który to czytasz, a także sobie samej na czas zbliżających się Świąt i na każdą minutę życia: BOŻEGO NARODZENIA!

 

BAM-BOO K.

 

 

Na podstawie:
* Lb 6, 24-27
* Łk 1, 5-25
* https://3zdania.pl/2019/12/19/no-o-czym/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *